Pepsi у захваті! Нарешті Ілон Маск віддав їй перші вантажівки Tesla

0
2003
Tesla Semi
-->

Компанія Tesla розпочала серійне виробництво електричних тягачів Semi та передала перші екземпляри компанії PepsiCo, яка оформила замовлення на 100 вантажівок ще у 2017 році.

Нагадаємо, що дебют електричної вантажівки Tesla Semi відбувся понад 5 років тому, а 2019-го мало розпочатися серійне виробництво. Але дату перенесли, оскільки Ілон Маск віддав пріоритет виробництву Model Y в Остіні через обмежену доступність акумуляторних елементів та інші проблеми з ланцюгом постачання.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

Tesla Semi Церемонія передачі декількох електричних вантажівок відбулася на спеціальному заході на заводі Tesla в Ріно, штат Невада. Першим клієнтом стала компанія PepsiCo, яка розмістила замовлення на сотню вантажівок одразу після дебюту у 2017 році. Серед інших клієнтів – гіганти Budweiser і Walmart. Сам процес виробництва на презентації не показали. Швидше за все, збирання ведеться в ручному режимі, без конвеєра.

Tesla Semi Підрозділ зв’язків із громадськістю Ілон Маск розігнав ще у 2020 році, тому довелося віддуватися самому. Силова установка складається з трьох електромоторів: один знаходиться на третій осі та працює постійно, два мотори на другій допоміжні осі та підключаються до півосей муфтами під час прискорень і гальмування для рекуперації енергії.

Tesla Semi Потужність у Tesla не назвали, але заявили, що вона утричі перевищує потужність будь-якої аналогічної дизельної вантажівки на ринку. Порожній тягач може розігнатися з місця до 100 км/год за 5 секунд – це рівень недорогого спорткара. З повною масою 37 тонн (тягач + причіп) розгін до сотні займає близько 20 секунд.

Місткість батареї компанія також не розкриває. На стадії прототипу було заявлено дві версії — із запасом ходу на одній зарядці 300 і 500 миль (482 і 804 км). Заявлена витрата енергії – менше ніж 2 кВт·год на милю, тобто близько 124 кВт·год/100 км, тобто місткість батареї найбільш далекобійної версії Tesla Semi становить близько 1000 кВт·год. За допомогою терміналу потужністю 1000 кВт батарею вантажівки можна зарядити на 70% приблизно 30 хвилин.

Tesla Semi Ціни на Tesla Semi із сайту компанії зникли й замовлення на нього зараз не приймаються. Раніше заявлялося, що початкова ціна вантажівок становить 150 000 доларів за 300-мильну версію та 180 000 доларів за 500-мильну модель. Заплановані обсяги випуску електричних вантажівок Tesla Ілон Маск також не оприлюднив.

Сільпо зажадало від Ілона Маска електричні вантажівки Тесла

Tesla проїхала майже 3000 км, не підключаючись до розетки

Тіні минулого: які автівки до $5 тисяч обирають українці

Додати коментар