В Україні змінюються правила реєстрації транспортних засобів

0
4669
Реєстрація транспортних засобів
-->

Чутки про те, що експертний огляд при онлайн-реєстрації автомобілів в Україні буде скасовано, виявилися дуже перебільшеними.

Від 14 грудня набувають чинності одразу дві постанови Кабінету міністрів України №1019 та №1299, які вносять зміни в процедуру реєстрації та перереєстрації транспортних засобів. Про це розповів заступник начальника Головного сервісного центру МВС Володимир Баранець.

Реєстрація транспортних засобівПерша зміна стосується експертного дослідження транспортного засобу, яке проводить Експертна служба МВС. Воно виокремлюється з процедури реєстрації в сервісному центрі МВС. Виокремлення не означає скасування. Тепер його треба проходити до того, як звертатись за послугою реєстрації та перереєстрації транспортного засобу.

Тобто, спочатку треба буде отримати висновок експертів після огляду машини, а вже потім звертатися до сервісного центру МВС і ставити авто на облік. Завдяки такому рішенню нарешті почне працювати онлайн-реєстрація транспортних засобів — її здійснюватимуть через електронний кабінет водія або портал держпослуг “Дія”.

Реєстрація транспортних засобівДруга важлива зміна — можливість відмови від пластикових бланків свідоцтва про реєстрацію транспортного та пластикового бланка посвідчення водія, отримавши їхні цифрові аналоги. Тобто, в Україні цифрові документи єПосвідчення водія та єСвідоцтво про реєстрацію транспортного засобу стають не просто так само чинними, як і фізичні документи, а можуть бути єдиними наявними, які дозволяють керувати транспортним засобом.

Набуття чинності двох постанов означає, що від 14 грудня онлайн-перереєстрацію робити дозволено, оформляти тільки онлайн-посвідчення водія теж буде дозволено. Але процес імплементації законодавчих змін може відбутись у кілька етапів.

За кермо без документів: українським водіям буде достатньо смартфона

Торкнеться кожного: в Україні перевипустять усі посвідчення водія

Складають списки: у кого заберуть авто на потреби ЗСУ

Додати коментар