Пращура Tesla знайшли у Запоріжжі

0
24153
ZAZ electro
-->

Мало хто знає, але ще у далекому 1973 році в Запоріжжі створили електрокар на базі ЗАЗ-968.

Експериментальний зразок, який одержав назву “ЗМІ – електро”, був спроєктований на кафедрі електричних машин Запорізького машинобудівного інституту.

 

ZAZ electro

“Вухатий” ЗАЗ-968 оснастили електродвигуном, що розвиває потужність до 4 кВт при напрузі 30 В. До 60 км/год машина розганялася всього за 8 секунд. Акумуляторна батарея важила близько 400 кг, а на одній зарядці прототип міг подолати пристойну для того часу відстань у 100 км.

Как сделать электромобиль за 5 тысяч долларов

Головною родзинкою став імпульсний напівпровідниковий перетворювач, який вигідно відрізняв український електромобіль від машин зі ступеневим регулятором. Така конструкція дозволяла плавно змінювати режими роботи електродвигуна, уникнути втрат на терті, а найголовніше забезпечувала автоматичну рекуперацію гальмівної енергії з підзарядкою батареї.

ZAZ electro

На виставці науково-технічної творчості молоді (НТТМ) у 1974 році “ЗМІ – Електро” отримав золоту медаль та був визнаний готовим до запуску у серію. Однак, бензин у ті часи був дешевим і у виробництво «вухатий» з нульовим рівнем вихлопу так і не пішов.

Самодельный электрический Запорожец, который обогнал Tesla: что у него внутри

Таємничий Запорожець із мотором Renault для союзників України

4 уникальных особенности Запорожца ЗАЗ-965

Додати коментар