Renault йде з Росії та продає частку в АвтоВАЗі за 1 рубль

0
735
АвтоВАЗ
-->

Концерн Renault Group ухвалив рішення про свій остаточний вихід з російського автопрому. Наразі їй належить контрольний пакет акцій в АвтоВАЗі.

За словами міністра промисловості та торгівлі рф Дениса Мантурова, це буде угода “за рубль”. Акції АвтоВАЗу (Renault володіє часткою в 68% компанії) будуть продані науково-дослідному автомобільному та автомоторному інституту (НАМІ). За Renault залишена можливість зворотного викупу акцій протягом найближчих 5-6 років.

Новини, тест-драйви, огляди: підписуйтесь на наш Telegram-канал

Раніше Renault обговорювала угоду на інших умовах – з продажем активів. Але російська влада зажадала від французької компанії права на нові моделі та ліцензію на їх випуск на кілька років. Акції московського заводу Renault “Автофрамос”, своєю чергою, будуть просто передані москві “як суб’єкту”, розповів міністр.

Таким чином, Renault була змушена фактично безплатно віддати всі свої активи задля того, щоб покинути токсичну країну-терориста.

АвтоВАЗВидання “Комерсант” зазначає, що зараз “АвтоВАЗ” залежить від співпраці з Renault за всіма новими моделями – випускаються лише дві моделі на своїх платформах – Granta і Niva. Підприємства в Тольятті й Іжевську досi не змогли відновити повноцінну роботу після простою через брак компонентів. Дефіцит вже дається взнаки і ціна Lada Vesta злетіла до 24 тисяч доларів.

Російський ринок був другим за величиною для Renault. Наприкінці минулого року компанія оцінювала свій бізнес у країні $2,4 млрд. Близько 10% свого виторгу французький автовиробник отримав від продажів в росії.

Росія висунула ультиматум світовому автопрому

Дихайте глибше: росія переходить на Євро-0

Російський автопром виявився абсолютно залежним від НАТО. Наскільки саме

Додати коментар