Паркування в Києві стало безкоштовним. Але є нюанс

0
264
Паркування у Києві
-->

З 22 лютого плату за паркування в Києві стягувати не можуть через судовий процес про встановлення тарифів на паркування.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Як повідомляється у застосунку Київ Цифровий, “у столиці паркування на паркінгах “Київтранспарксервіс” стає тимчасово безкоштовним через судовий процес про встановлення тарифів на паркування”. “Якщо шахраї вимагатимуть у вас оплату на муніципальних паркінгах, викликайте поліцію”, – наголосили у застосунку. Зазначається, що інспектори не накладатимуть штрафи за несплату паркування, проте штрафи за порушення правил дорожнього руху діють, як і раніше.

Паркування у Києві

Причиною стало те, що Шостий апеляційний адмінсуд Києва підтвердив рішення Окружного адмінсуду щодо визнання протиправним та скасування розпорядження КМВА, яким затверджено тарифи на платне паркування в місті. Про це напередодні повідомив голова Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету Олексій Хмельницький: “Сьогодні Апеляційний адміністративний суд підтвердив, що розпорядження Київської міської військової адміністрації від 07.11.2022 № 735 про встановлення тарифів 35 грн за годину у першій зоні (25 та 5 грн – у другій та третій відповідно) КП “Київтранспарксервіс” на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів, які надаються КП є незаконне. Рішення суду вступило в законну силу”.

Колегія визнала, що КП “Київтранспарксервіс”, яке розрахувало ціну на послуги паркування у столиці аж в 35 грн за годину, скористалося своїм монопольним становищем під час формування вартості такої послуги, а Київська міська військова адміністрація це порушення “легітимізувала”. За результатами розгляду, ТАК АМКУ оштрафувала КП “Київтранспарксервіс” на 3,3 млн гривень та зобов’язала комунальників та КМВА припинити правопорушення.

Варто зазначити, що це не перше порушення комунальників, встановлене на зазначеному ринку. Так, раніше АМКУ встановив, що підприємство вимагало в переможців електронних аукціонів за право розміщення/облаштування паркувальних майданчиків сплатити додатковий платіж та стягувало штрафи за відмову від укладання договору чи підписання актів приймання-передач. У зв’язку з цим у липні 2021 року Колегія АМКУ наклала на КП “Київтранспарксервіс” штраф у розмірі 2,6 млн грн. Всі судові інстанції КП програло та було вимушено сплатити суму штрафних санкцій.

Новий рік – нові штрафи. В Україні посилять покарання за перевищення швидкості та шини

Пам’ятка водію: коли потрібно вмикати покажчик повороту, а коли ні

Не тільки бруд: як отримати 1190 грн штрафу за номерні знаки

Додати коментар