Податок на розкіш та пенсійний збір: скільки заплатять українці у 2023 році

0
3694
Реєстрація авто
-->

З 1 січня в Україні змінено суми збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час першої реєстрації авто та транспортного податку на дорогі автомобілі.

Як повідомляє Головний сервісний центр МВС, з 1 січня змінено розмір прожиткового мінімуму, а відтак і обсяги збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час першої реєстрації легкового авто. Зараз прожитковий мінімум становить 2684 грн – це на 203 грн більше, ніж було у 2022 році.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

Тобто з початку року при першій реєстрації автомобіля на території України, незалежно від того, нова машина чи вживана необхідно сплатити визначену вартість збору на обов’язкове державне пенсійне страхування. На картинці показано ставки зазначеного збору, пов`язані з вартістю легкового авто.

Пенсійний збір з автоКрім того, за повідомленням Державної податкової служби, з 1 січня 2023 року змінився порядок нарахування транспортного податку, який залежить від розміру мінімальної зарплати. Транспортний податок в Україні поширюється на автомобілі віком до 5 років та вартістю від 375 мінімальних зарплат. Порівняно з 1 січня 2022 року мінімалка зросла на 200 гривень – до 6700 гривень. Тепер під податок на розкіш підпадають авто вартістю 2 512 500 гривень і більше. Для порівняння, вартість гібридної Toyota RAV4 лише трохи не дотягує до цієї суми – 2 289 560 гривень.

Сума самого податку не змінилася – вона становить 25 тисяч гривень щорічно.

Чи повернуть в Україні обов’язковий техогляд авто і коли це станеться

В Україні запровадили нові штрафи для водіїв

Торкнеться кожного: в Україні перевипустять усі посвідчення водія

Додати коментар