Штраф та позбавлення прав: в Україні суворіше каратимуть за порушення правил зупинки та стоянки

0
345
штраф водію
-->

В Україні суттєво посилять відповідальність за ненадання переваги в русі транспортним засобам екстрених служб, а також за порушення правил зупинки/стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Про це йдеться у законопроєкті №11111 від 22.03.2024. Причиною розробки даного законопроєкту є постійні порушення учасниками дорожнього руху Правил дорожнього руху в частині надання переваги безперешкодному проїзду машин аварійно-рятувальних служб, спеціалізованого санітарного транспорту бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, пожежної охорони, поліції, що не дозволяє їм оперативно прибути до місця призначення і вчасно надати необхідну допомогу або усунути небезпеку, і це своєю чергою ставить під загрозу людські життя.

ненадання переваги в русі

Наразі штраф за ненадання переваги у русі спеціальним автомобілям з увімкненими спеціальними звуковими або світловими сигнальними пристроями становить 680 грн, що не відповідає можливій шкоді завданій зазначеним правопорушенням.

Тому новим законопроєктом підвищити покарання штрафом до 2550 грн, а також позбавлення порушників права керування автомобілем на строк від шести місяців до одного року. А у разі, якщо дії водія спричинили або могли спричинити створення загрози життю та/або здоров’ю фізичних осіб, то на нього очікуватиме штраф від 3400 до 5100 грн та позбавлення права керування транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.

Таке ж саме покарання пропонується за порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху. У пояснювальній записці стверджується, що за аналогічні порушення у Сполучених Штатах штраф становить 700 доларів.

Не тільки бруд: як отримати 1190 грн штрафу за номерні знаки

В Україні значно зросла вартість водійських прав та складання іспитів

Пам’ятка водію: коли потрібно вмикати покажчик повороту, а коли ні

Додати коментар