З 1 липня та щороку: в Україні підвищать акцизи на пальне

1
359
Акциз на пальне
-->

На своєму засіданні український уряд схвалив проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку”.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Як повідомляє Міністерство фінансів України, перегляд акцизів на пальне обумовлено необхідністю наближення національного законодавства до законодавства Європейського Союзу, що є наразі актуальним з огляду на отримання Україною статусу країни-кандидата на членство у ЄС.

Приведення розмірів ставок акцизного податку на пальне до мінімальних рівнів таких ставок, встановлених в ЄС, відбуватиметься поступово, протягом 4 років. Законопроєктом встановлюється графік щорічного збільшення таких ставок з 01.07.2024 по 31.12.2027 включно.

Акциз на пальне

Впровадження положень законопроєкту дасть змогу забезпечити додаткові надходження до держбюджету в другому півріччі 2024 року:

  • від операцій з реалізації пального – на 1,6 млрд гривень у середньому за місяць. З них 1,3 млрд гривень від акцизного податку та 292 млн гривень від податку на додану вартість;
  • від операцій з реалізації проміжних продуктів – на 4,5 млн гривень на місяць від акцизного податку (розрахунок зроблено з урахуванням обсягів реалізації, передбачених у Державному бюджеті України на 2024 рік).

Українцям можуть повернути нульове розмитнення авто. Але не всім

Брехня та економія: проведено великий тест щодо реальних витрат пального 13 автівок

Реальна економія: названо ТОП-10 автомобілів із витратою палива 5 л/100 км

1 КОМЕНТАР

  1. Не зрозуміло, чому треба починати з акцизів на пальне, а не з зарплатні, пенсій, стипендій і так далі.

Додати коментар