Українських водіїв збираються карати за шини

1
8843
Winter vs Summer Tyres
-->

Незрозуміло, що спонукало народних обранців проштовхувати закон про “шинні” штрафи саме посередині зими – замість того, щоб подумати про це ще восени.

Проєкт закону України № 8369, яким передбачається зробити обов’язковою сезонну зміну шин, зареєстрованих у Верховній Раді. У пояснювальній записці, звісно ж, дається посилання на досвід та законодавство країн Європи.

Зазначимо, що у Правилах дорожнього руху не вказано, коли водіям слід міняти шини в автівках на зимові. Тут кожен вирішує сам. Більшість виробників шин рекомендують це зробити, коли середньодобова температура опуститься нижче 5-7 градусів за Цельсієм.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

Winter vs Summer TyresНовим законопроєкт пропонується заборонити дорожній рух з 1 листопада по 31 березня:

  • транспортним засобам, які мають максимальну технічно допустиму масу не більше ніж 3,5 тонни, які не обладнані усесезонними та/або зимовими шинами на всіх колесах транспортного засобу.
  • транспортним засобам, які мають максимальну технічно допустиму масу більше ніж 3,5 тонни, які не обладнані зимовими шинами на всіх колесах транспортного засобу.

Крім того, пропонується встановити адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом, не обладнаним сезонними шинами – штраф в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн).

Зима й так видалася тепла, а доки законопроєкт пройде всі інстанції, вже й весна настане. Чи варто було так поспішати, важливіших справ у депутатів немає?

За кілька хвилин: українець заробив у Польщі штрафів на 56 тисяч гривень

Нові букви на українських номерах: що вони означають

Погляньте, що відбувається всередині шини під час руху

1 КОМЕНТАР

  1. Ну і вислови у вас – карати. Аби ще не катувати. Цікаво, чи будуть катувати, пардон – карати, що влітку на зимовій будеш їздити?

Додати коментар