В Україні збираються заборонити евакуацію автомобілів

0
665
евакуація транспорта
-->

За останній рік кількість випадків евакуації транспортних засобів на штрафмайданчики зросла. При цьому під час повітряної тривоги водії змушені швидко залишати автомобілі для пошуку укриття, часто порушуючи правила зупинки або стоянки.

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №9092, яким пропонується заборонити тимчасову евакуацію автомобілів під час війни.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

Як зазначається у пояснювальній записці, за рік дії воєнного стану в Україні кількість випадків евакуації транспортних засобів зросла. Часто такі затримання відбуваються навіть без законних підстав. Практика показує, що більшість тимчасових затримань автомобілів здійснюється саме інспекторами з паркування, а не працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції (відповідно до статті 265 КУпАП).

евакуація транспортаПід час воєнного стану населені пункти України зазнають масованих ракетних обстрілів. Щоб зберегти власні життя та здоров’я під час повітряної тривоги водії змушені швидко залишати транспортні засоби для пошуку укриття, при цьому часто порушуючи правила зупинки або стоянки. В такому разі, з етичної та моральної точки зору неприпустимо вимагати дотримуватися Правил дорожнього руху, адже в першу чергу вони повинні піклуватися про власне життя та здоров’я.

Крім того, під час воєнного або надзвичайного стану може виникнути необхідність у негайній та швидкій евакуації людей через військові дії або наслідки надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру. Проте, це не можливо оперативно здійснити, якщо транспортний засіб тимчасово затриманий інспекторами з паркування та перебуває на зберіганні на спеціальному майданчику чи стоянці.

Тому депутати пропонують додати до статті 265 Кодексу України про адміністративні правопорушення таку примітку: “Тимчасове затримання транспортних засобів інспекторами з паркування не застосовується в місцевостях, у яких запроваджено правовий режим воєнного стану або правовий режим надзвичайного стану”.

За кермо без документів: українським водіям буде достатньо смартфона

За кілька хвилин: українець заробив у Польщі штрафів на 56 тисяч гривень

Українських водіїв збираються карати за шини

Додати коментар