Українців каратимуть за перевезення собак: якими будуть штрафи

0
897
Dog in car
-->

У Верховній Раді України пропонують запровадити нові штрафи для водіїв – за порушення правил безпечного перевезення тварин.

Про це йдеться у проєкті закону №9016 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечного перевезення тварин у транспортних засобах”, зареєстрованого нардепами Антоніною Славицькою та Олександром Юрченко.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

У пояснювальній записці автори документа посилаються, як це тепер модно, на європейське законодавство: стаття 4 Європейської конвенції про захист домашніх тварин, ратифікована Україною 18 вересня 2013 року, визначає – на будь-яку особу, що утримує домашню тварину, покладаються обов’язки, зокрема, відповідальність за її здоров’я та добробут.

За словами авторів законопроєкту, більш ніж половина українців тримають домашніх тварин. Щоправда, скільки серед них власників автомобілів – не уточнюють. Зазначається, що водії часто тримають на колінах, на руках чи у руках собак невеликих порід і це збільшує ризик виникнення дорожньо-транспортних пригод.

Мовляв, “тварина може відволікати водія та заважати керуванню. а в разі раптової зупинки чи зіткнення, відсутність спеціальних засобів для перевезення або надійних кріплень перетворює тварину на “снаряд”, який може не лише травмувати інших пасажирів, але й стати причиною отримання нею серйозних травм або й загибелі. Приміром, в типовій дорожньо-транспортній пригоді при швидкості 50 км/год собака вагою в 20-25 кг летітиме вперед із силою удару близько 700 кг”.

Yorkshire Terrier
Той самий Йоркширський тер’єр

Згоден! Маленька собацюра на кшталт йоркширського тер’єра з колін водія може влетіти навіть під педалі. Але покажіть мені йорка вагою 25 кіло! До того ж ініціатори законопроєкту знову ж таки не наводять будь-якої статистики ДТП з вини домашніх улюбленців.

Зате тема покарання розкрита повністю – за порушення правил перевезення тварин пропонується штрафувати водіїв у розмірі 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510 грн). При повторному порушенні штраф зросте до 50 мінімумів (850 грн). Цікаво, що у чинних Правилах дорожнього руху немає окремих вимог до перевезення домашніх тварин. Там вони взагалі прирівнюються до вантажу. А сам законопроєкт таких вимог не встановлює.

За кілька хвилин: українець заробив у Польщі штрафів на 56 тисяч гривень

Українських водіїв збираються карати за шини

Нові букви на українських номерах: що вони означають

Додати коментар