Українські автомобілісти можуть виїхати за кордон без полісів страхування

0
1524
Кордон
-->

Рішення щодо перетину кордону без страхового поліса “Зелена картка” зумовлене запровадженням в Україні воєнного стану. Таких домовленостей вдалося досягти із суміжними з Україною країнами Європи.

Громадяни України відтепер можуть перетинати кордони Польщі, Словаччини, Угорщини та Молдови на власних автомобілях без полісів “Зелена карта”. Про це повідомили у Національному банку України.

Новини, тест-драйви, огляди: підписуйтесь на наш Telegram-канал

Таке рішення було прийняте під час робочих зустрічей представників Національного банку як регулятора страхового ринку, Міністерства закордонних справ України та державних органів Польщі, Словаччини, Угорщини та Молдови. Кордони цих країн громадяни України можуть перетинати без полісів “Зелена картка”. Українські прикордонники також не вимагають наявності полісу «Зелена картка» відповідно до розпоряджень Міністерства закордонних справ України.

КордонКрім того, за інформацією Моторного (транспортного) страхового бюро України, страховики Польщі ERGO, PZU та Warta безоплатно виписуватимуть поліс цивільної відповідальності для українців строком на 30 днів. Також Чеське страхове бюро забезпечує безкоштовне страхове покриття шкоди, заподіяної незастрахованим українським транспортним засобом, протягом 2 місяців після перетину українського кордону. Для українських автомобілістів у Чехії також створено спеціальну гарячу лінію (+420 251 032 834), оператори якої володіють українською мовою. Німецькі страховики покривають шкоду, заподіяну українськими автомобілістами внаслідок ДТП, до 31 травня цього року.

Нагадаємо, що “Зелена картка” – це міжнародний договір «автоцивілки». Цей вид страхування є обов’язковим щодо всіх транспортних засобів, що виїжджають з території України. Поліс «Зелена картка» діє за кордоном, на території країн-членів системи “Зелена картка”. У НБУ нагадали, що, прямуючи в інші країни, поліси “Зелена карта” сьогодні можна оформити та в українських страховиків, у тому числі через Інтернет, як на короткий термін (до 60 днів) зі знижкою 50%, так і на будь-який термін.

Де заправитися: у Києві з’явилася онлайн-карта працюючих АЗС

Щоб зберегти час і пальне: в Україні скорочено кількість блокпостів до 1,5 тисяч

Для водіїв: у Києві з’явилася інтерактивна мапа працюючих СТО

Додати коментар