В Україні стартує виробництво першого електромобіля ЛуАЗ

2
25010
ЛуАЗ електро
-->

Рівно 50 років тому із конвеєра заводу у Луцьку зійшла перша серійна Волинянка. Наразі бренд ЛуАЗ відроджується у вигляді невеликого електрокара для потреб малого бізнесу та фермерських господарств.

Про це повідомив виконавчий директор компанії Luaz Motors Вадим Ігнатов. За його словами в Україні не вистачає “транспортного засобу, який вдовольнив би потреби малого бізнесу, фермерських господарств та був би просто добрим помічником у домогосподарстві”. Простого по конструкції, придатного до ремонту та обслуговуванню у будь-якій майстерні або навіть на подвір’ї, максимально зручного та утилітарного автомобіля.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

ЛуАЗ-969 Волинянка
ЛуАЗ-969 Волинянка

Колись в українській історії вже був такий автомобіль, але з ДВЗ – ЛуАЗ-969 Волинянка. Це знаковий автомобіль добре відомий багатьом українцям. Однак технічний прогрес не стоїть на місці, і тому новий ЛуАЗ відроджується у вигляді електрокара.

Знайдено й оптимальний форм-фактор – пікап. Він дозволяє максимально задовольнити потреби в утилітарних перевезеннях та отримати універсальну платформу для великої кількості варіантів використання.

ЛуАЗ електроНа першому етапі пікапів буде два:

  • з двомісною кабіною та великим вантажним відсіком
  • з чотиримісною кабіною та меншим вантажним відсіком

Назви цих моделей – Фермер та Сіті – натякають на можливі варіанти використання. Вже відпрацьовано та протестовано конструкцію, яка забезпечить міцність та надійність електромобіля з одного боку, та не буде складна у виробництві, з іншого. Також розроблено оптимальну систему електричного приводу, яка надає необхідні експлуатаційні якості та забезпечує мінімальне споживання електричної енергії. Тим самим знижуються вимоги до акумуляторної батареї, вартість якої складає основну частину вартості всього електромобілю.

Зараз йдуть ходові випробування, тестування в реальних умовах використання та різних місцевостях. Нажаль через те, що Луцьк зараз знаходиться в небезпечній прикордонній зоні, виробництво розгортається в інших, більш безпечних регіонах України. Так само складно зараз з постачальниками запчастин, деякі компанії зруйновано, деякі працюють нестабільно. Тому початок приймання замовлень на електричний пікап відкладено на початок наступного року.

Найближчим часом запрацює сайт відродженої марки ЛуАЗ.

Справжній бандеромобіль: в Україні можуть поновити виробництво ЛуАЗів

Лише $7300: Honda запропонувала дешевий електромобіль для малого бізнесу

В Україні з’явилися дешеві електричні вантажівки

2 КОМЕНТАРІ

  1. Дизайн нікчемний. В моделі, яку збирались випускати в ще в 90-х ,і то набагато кращий.

Додати коментар