Як уникнути запотівання скла в авто: прості поради

0
93678
water-in-car
-->

Погана видимість дуже небезпечна з погляду безпеки їзди. На жаль, багато автомобілістів не знають причин запотівання скла у машині і як усунути цю проблему.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Ч

им більша вологість, тим більша ймовірність того, що скло почне запітніти. Найчастіше це відбувається в осінньо-зимовий період. Наявність в салоні машини пасажирів, що випили, також може бути причиною того, що потіють шибки.

Прекрасним помічником для максимально швидкого відведення вологи зі скла та із салону автомобіля послужить кондиціонер, шляхом того, що водяна пара з повітря конденсується на холодних пластинах випарника.

Увімкніть кондиціонер і дайте йому трохи попрацювати. При цьому потоки повітря з дефлекторів потрібно направити на вітрове та переднє бічні скла. Заднє скло та бічні дзеркала просушити електрообігрівом.

Water in car

А ось прочиняти вікна, якщо на вулиці туман чи дощ, не слід – велика вологість зовні лише посилить ситуацію. Включати рециркуляцію теж нема рації – від вашого дихання скла запітніють навіть тоді, коли на вулиці немає дощу.

Якщо проблема виникає досить часто, до її вирішення слід підійти системно і з’ясувати, як в машину проникає зайва волога:

  • Перевірити та, при необхідності, замінити салонний повітряний фільтр – саме він є частою причиною запотівання шибок. Як правило, фільтр потрібно змінювати кожні 15000-20000 км.
  • Оглянути ущільнювачі дверей та дренажні отвори для відведення води під лобовим склом, які часто забиваються брудом. Дощова вода, накопичуючись під капотом, рано чи пізно потрапить у вигляді вологи до салону.
  • Правильно налаштувати вентиляцію та опалення салону. Щоб швидше вивести вологу з машини необхідно перекрити центральні повітроводи та забезпечити максимальне обдування лобового та переднього бокового скла.
  • Щоб зробити скла максимально прозорими, необхідно користуватися звичайними губками та серветками з мікрофібри. Рекомендується протирати скло не по горизонталі або вертикалі, а по діагоналі строго в одному напрямку.
  • З профілактичною метою регулярно провітрюйте салон автомобіля, а також просушуйте салонні килимки.

Water in car

Бонус. Окрім спеціальних антизапотівників, на допомогу прийдуть народні засоби. Наприклад, звичайна піна для гоління, яку слід нанести тонким шаром на скло і потім витерти насухо ганчіркою або папером. Допоможуть також пакетики із силікагелем або звичайною сіллю в салоні, які чудово вбирають конденсат. Попередньо просушивши в духовці, їх можна використовувати багаторазово.

Погано світять фари: найпростіші способи виправити ситуацію

Скільки жити акумулятору? Найпростіша перевірка

Випустила дух: важливі нюанси сезонної зміни шин

Додати коментар