Щороку з настанням холодів активно обговорюються особливості експлуатації зимових шин. Здавалося б, розібрано та проаналізовано всі пов’язані з цим питання.
Тим не менш, існує ряд міфів, в які досі вірять не тільки новачки за кермом. Експерти компанії Nokian Tyres допомогли розібратися, що насправді відбувається з шинами взимку.
НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО
Зимові шини підвищують витрату палива
Витрата пального залежить від опору коченню шини: що нижчий його рівень, то менше палива спалюється. Цей принцип застосовується не тільки до літніх покришок, він абсолютно справедливий щодо зимових шин. Інша річ, що за мінусової температури повітря неминуча додаткова витрата палива на прогрів двигуна. І у разі пробуксування коліс у снігу та на льоду, коли двигун працює в більш інтенсивному режимі, витрата палива теж вища. А оскільки подібні ситуації взимку не рідкість, автомобілістам доводиться дещо частіше заїжджати на заправку, ніж навесні чи влітку.
Зимові шини зменшують комфорт водіння
Це не відповідає дійсності. Понад 80 років тому фіни створили перші зимові шини саме для того, щоб водіям було не тільки безпечно, а й комфортно на слизьких та засніжених дорогах. У наші дні комфорт та безпека за кермом теж йдуть у зв’язці. Погодні особливості в Україні такі, що для комфортного водіння зимові шини повинні забезпечувати однаково надійне зчеплення з дорожнім покриттям і при сильному морозі, і при відлизі.
Випадання 2-3 шипів призводить до дисбалансу
Якщо тільки йдеться про шини, шиповані кустарним чином випадковими шипами. Якщо ж говорити про заводське обшипування, то, по-перше, комп’ютерне моделювання дає можливість прорахувати оптимальне місце розташування кожного шипа, а сучасні технології дозволяють зміцнити його так добре, що випадання практично виключається. А по-друге, шип важить близько одного грама, тому навіть якщо шина втратить кілька розташованих поруч шипів, це не створить проблем для її збалансованості та стійкості авто.
На асфальті шипи тупляться
Щодо високотехнологічних шипованих шин це чиста вигадка. Структура, гумова суміш та дизайн протектора в таких шинах розроблені під певну кількість та форму шипів. Внаслідок цього навантаження на шипи розподіляється рівномірно, що запобігає їх затупленню.
Таким чином, багато розхожих міфів не мають нічого спільного з дійсністю. Слід наголосити, що в мінливих умовах української зими впевненість та спокій за кермом багато в чому залежать від якості шин, що встановлені на автомобілі. Тому, при їх виборі, логічно керуватися перевіреною інформацією, наприклад, результатами незалежних порівняльних тестів, а не міфами.
Як зробити, щоб склоочисник не примерзав – простіше не буває!