Три причини регулярно перевіряти тиск у шинах

0
13749
tyre-pressure
-->

Для того, щоб почуватися за кермом комфортно, не полінуйтеся підтримувати правильний тиск повітря в шинах – адже воно впливає на безпеку водіння, термін служби шин та витрату пального.

  1. Краща керованість та вища безпека

Тиск у шинах дуже впливає на керованість і безпеку в дорозі. Не докачані шини або різниця в тиску спровокують непередбачувану реакцію автомобіля в ситуаціях, що потребують швидкого та активного маневрування. У дощ низький тиск у шинах може позначитися на збільшенні гальмівного шляху та зниженні швидкісного порога, при якому настає аквапланування.

Нестабільна керованість стає ще помітнішою при повному завантаженні автомобіля, а також під час їзди з причепом або автофургоном: у цьому випадку слід збільшити тиск у шинах.

tyre-pressure

  1. Збільшений термін служби шин

Підтримка рекомендованого тиску також впливає і термін служби шин. Не докачані шини зношуються швидше і більш схильні до пошкоджень. Крім того, недостатній тиск зменшує відстань між колісним диском і поверхнею шини – В результаті виникає ризик пошкодження шини під час руху по бордюру або поганих доріг з ямами.

tyre-pressure

  1. Зниження витрат палива та викидів CO2

Тиск у шинах безпосередньо пов’язаний із витратою палива автомобіля та рівнем шкідливих викидів в атмосферу. Недостатній тиск збільшує опір коченню шини, що призводить до спалювання зайвого палива. Немає потреби знижувати тиск у спеку, оскільки невеликий надлишковий тиск не шкодить шині.

tyre-pressure

Поради щодо безпечної їзди весною та влітку:

  • Замініть шини, які використовувалися понад 6 років, навіть якщо залишок протектора дозволяє подальшу експлуатацію.
  • Перевірте глибину протектора. З метою безпеки мінімальна рекомендована глибина протектора становить 4 мм. Зношені шини збільшують гальмівний шлях автомобіля та погіршують керованість.
  • Перевірте боковини та протектор шин на наявність глибоких подряпин, тріщин та опуклостей.
  • Перевірте основні канавки. Будь-які великі камені, що застрягли в основних канавках, проникають глибше в шину під час руху і можуть призвести до її пошкодження.
  • Переконайтеся, що всі шини рівномірно зношені. Періодично міняйте місцями передні та задні шини. Для більшої безпеки встановіть дві шини у кращому стані на задню вісь.
    Регулярно перевіряйте тиск у шинах. Підтримка правильного тиску підвищує безпеку, продовжує термін служби шин та знижує витрати палива. Необхідно перевіряти тиск у шинах раз на три тижні та щоразу перед вирушенням у тривалу поїздку. Перевіряйте тиск лише на холодних шинах.

Якщо дуже треба: з якими несправностями можна їздити, а з якими – ні

Як уникнути запотівання скла в авто: прості поради

Простий лайфхак: паркування впритул без парктроніка та камери

Додати коментар