Де швидко та вигідно купити вживаний автомобіль

0
4947
OLX_Auto
-->

Минулий рік кардинально змінив ставлення до автомобілів. Пандемія, локдауни, обмеження у роботі громадського транспорту – навіть ті, хто не планував купувати авто, замислилися про необхідність такого кроку.

Цього року стало зрозуміло, що така ситуація надовго, і власний автомобіль вже не розкіш, а необхідність. Додаткову впевненість у цьому додає анонсоване подорожчання громадського транспорту в Україні. І нехай політики поки що не визначилися із розміром цього подорожчання, вже зрозуміло, що воно сильно вдарить по гаманцях українців. Може скластися ситуація, коли експлуатація власного авто при виграші в комфорті та зручності виявиться не набагато дорожчою, ніж використання громадського транспорту. До того ж, своя машина не попросить пред’явити QR-код, її потрібно тільки заправляти та вчасно обслуговувати.

Давайте хоча б приблизно порахуємо. Якщо, наприклад, людина їде на роботу двома автобусами та метро, то при вартості кожного проїзду у 20 гривень вона витратить 60 гривень тільки на дорогу в один бік, тобто 120 гривень у день. Якщо прийняти середню кількість робочих днів за 250, то щороку доведеться витрачати на транспорт десь 30 тис. грн. А це означає 60 тис. грн на подружжя. Ми ще не рахували поїздки на вихідні, до супермаркету та щоб підвезти дитину до школи. Загальна сума витрат може сягнути 70-80 тисяч гривень, а за ці гроші, особливо якщо трошки добавити, вже можна купити простенький автомобіль.

Зрозуміло, що бюджет більшості українських сімей не дозволяє стати власником нового автомобіля. Швидше, йдеться про вживані автомобілі економ-класу, і експерти підтверджують це.

«Як один з лідерів ринку ми в OLX бачимо, що купівля вживаних авто економ-класу залишається в пріоритеті для понад 50% українців» – стверджує Андрій Коцина, керівник напряму OLX Авто.

OLX_Auto

Ще кілька років тому основним джерелом найдоступніших авто вважалися країни ближнього зарубіжжя, насамперед Польща та Литва. Українці охоче користувалися можливістю придбати машину на єврономерах та експлуатувати її у режимі тимчасового ввезення. Дуже спірне з точки зору закону рішення, але аналогів за ціною воно не мало: власником автомобіля, хай старенького і не зовсім справного, можна було стати за 2-3 тисячі доларів. Однак тепер цей шлях остаточно закритий: на тих, хто використовує в Україні авто на єврономерах із порушенням термінів тимчасового ввезення, чекає величезний штраф, який нерідко перевищує вартість самого автомобіля.

Поступово знижується популярність й іншого джерела порівняно дешевих машин – покупка на аукціонах у США. Статистика стверджує, що з майже півмільйона вживаних автомобілів, які були ввезені в Україну з січня по жовтень 2021 року, на «американців» припало лише 140 тис., тоді як ввезення з Європи помітно зросло: українці привезли зі Старого Світу 311 тис. авто. При цьому, якщо в січні поточного року на «американців» припадала половина усього імпорту автомобілів, то у жовтні – лише 16,5%!

Чому українцям перестає подобатися покупка автомобіля в Америці? Насамперед, зросли терміни поставок – замовлений автомобіль доводиться чекати майже півроку. По-друге, багатьох, як то кажуть, «дістала» непередбачуваність технічного стану «битків» – реальність часто виявлялася набагато гіршою за фото, на основі яких українці оформляли замовлення.

Але й покупка уживаного автомобіля в Європі теж поступово втрачає привабливість: машини там суттєво подорожчали. Крім того, вирушити особисто за машиною в країну Євросоюзу заважають високі накладні витрати на проїзд та проживання, непередбачувані затори на кордоні. Та й ковідні обмеження, які знов повертаються у наше життя.

OLX_Auto

Складається ситуація, коли вигідніше та простіше купити уживаний автомобіль в Україні. По-перше, в нашу країну встигли завезти значну кількість авто ще до їхнього суттєвого подорожчання. По-друге, можна не тільки за фотографіями, а й особисто оцінити майбутню покупку, не вдаючись при цьому до послуг посередників. По-третє, не доведеться особисто вирішувати питання з розмитненням та сертифікацією.

Але де знайти недорогий уживаний автомобіль, який впишеться до бюджету небагатої української родини? Один із найзручніших варіантів – скористатися сервісом  OLX Авто. Це лідер категорії Транспорт за кількістю актуальних оголошень із щомісячною аудиторією у 25 млн активних користувачів! Продавців він приваблює низькими цінами на публікацію оголошень та їх рекламу: дешевше у 2,5-7 разів в залежності від обраного пакету розміщень, ніж у конкурентів. Покупці, у свою чергу, цінують простоту використання сервісу та його додатку для смартфонів, а численні фільтри дозволяють швидко знайти потрібний варіант серед багатьох інших.

Це особливо важливо для тих, хто вдумливо вибирає свою майбутню машину.

«Уже у вересні, крім ціни та року випуску, покупці почали звертати особливу увагу на такі параметри, як модель авто, його комплектація, країна виробництва та відсутність пробігу по Україні» – уточнює Андрій Коцина, керівник напряму OLX Авто.

Зазначимо, що зараз в категорії Авто на OLX переважають доступні варіанти вартістю до 5 тисяч доларів США, також значну частку займають машини середнього класу – до 10 тисяч доларів США. Можливо, ваш майбутній автомобіль вже чекає на вас саме там.

Додати коментар