На допомогу українському водію: 6 порад щодо автострахування за кордоном

0
1454
Страхування ARX
-->

За місяці повномасштабної війни сотні тисяч українців вимушено виїхали до Європи, і міграція триватиме до нашої повної перемоги. Спочатку багато країн дозволяли в’їзд без страхового поліса автоцивільної відповідальності «Зелена картка». Проте зараз вона знову стала обов’язковою.

Принцип її дії такий самий, як в українській «автоцивілці»: поліс дозволяє уникнути штрафів та значних фінансових витрат у разі ДТП у чужій країні і відшкодовує збиток потерпілій стороні. «Зелена картка» діє у 48 країнах світу. Хоч це й закордонне страхування, але оформити його просто, де б ви зараз не знаходилися – в один клік на сайті української страхової компанії ARX.

Оформлюючи картку онлайн, кожен українець підтримує армію: адже ARX 10% вартості кожного онлайн-поліса перераховує до фонду «Повернись живим». З початку війни на потреби ЗСУ компанія вже пожертвувала понад 10 000 грн.

6 порад щодо міжнародного страхування

1. Обирайте страхову компанію, яка має право укладати міжнародні договори автострахування

В Україні це лише 11 компаній, серед них – лідер українського страхування компанія ARX. Вона працює безперервно з першого дня війни, обслуговуючи клієнтів та оплачуючи збитки, не пов’язані з військовими ризиками.

2. Купуйте «Зелену картку» в українській страховій компанії – це дешевше

Придбати «Зелену картку» можна і в іноземних страхових компаніях, але за кордоном коштувати буде дорожче. Наприклад, у Польщі картка коштує 40 євро на 1 місяць. У Німеччині вартість поліса на 12 місяців стартує від 900 євро, на місяць від 150 євро.
В Україні ціна нижче, ніж у Європі. Наприклад, страхова ARX пропонує поліс за 30 євро на 1 місяць, 170 євро на 12 місяців.

3. Обирайте оптимальний термін дії «Зеленої картки»

Договір «Зелена картка» укладається на строк від 15 днів до 1 року. Його сутність така ж, як у «Автоцивілки» – страхова компанія відшкодовує збитки, які може завдати за кордоном автотранспортний засіб, зареєстрований в Україні. Гарантом у цьому є Моторне бюро, яке оперативно робить виплати.

4. Оформляйте «Зелену картку» онлайн

Це швидко й зручно: в ARX онлайн-оформлення займає 5 хвилин – достатньо перейти за посиланням. До того ж нагадаємо ще раз, кожен новий власник “Зеленої картки” допомагає ЗСУ. Поліс після онлайн-оформлення надсилається на мейл, але в ARX радять за можливості його видрукувати, бо у кожної країни свої вимоги, і хтось може відмовитися приймати тільки електронну форму.

Дія поліса починається через 24 години після придбання

5. У разі ДТП за кордоном дійте за Європротоколом
Алгоритм дій:

  • зафіксувати місце дорожньо-транспортної пригоди за допомогою фото- або відеозйомки;
  • викликати поліцію або скласти з другим учасником ДТП Європротокол;
    отримати довідку поліції про обставини ДТП;
  • за наявності вини страхувальника, зазначеного в картці міжнародного автомобільного страхування, передати іншому учаснику ДТП (потерпілому) фотокопію або копію цієї картки;
  • повідомити протягом 15 (п’ятнадцяти) днів свою страхову компанію про настання ДТП будь-яким способом зв’язку, зазначеному в картці.

6. Враховуйте, що за кордоном розмір відшкодування залежить від законів країни настання ДТП

У кожної держави встановлені певні ліміти зі страхових виплат, згідно з ними й встановлюється сума компенсації.

Безпечних усім подорожей!

Додати коментар