Цифри вражають: стали відомі нові ціни на пальне в Україні

0
12950
АЗС
-->

Відповідно до нової постанови українського уряду роздрібні мережі АЗС відкоригували ціни на бензини та дизельне паливо.

Про це повідомляє профільне видання Enkorr з посиланням на дані щоденного цінового моніторингу роздрібного ринку нафтопродуктів в Консалтингової групи “А-95”.

Новини, тест-драйви, огляди: підписуйтесь на наш Telegram-канал

Більшість автозаправних станцій збільшили ціни до максимально дозволених Міністерством економіки України: на 1,97 гривні для бензину та 1,64 гривні для дизельного палива. Преміальні марки подорожчали ще більше.

Зокрема, на WOG і ОККО бензини марок «А-95» і «А-95+» здорожчали на 1,64-1,72 коп./л, до 37,69-39,57 грн/л. Дизельне пальне у цих мережах здорожчало на 1,97 грн/л, до 42,63 грн/л. Також відкоригували ціни такі мережі як AMIC, Shell, «БРСМ-Нафта», UPG, «Автотранс» та інші (див. табл.).

Нагадаємо, Міністерство економіки України 5 травня оприлюднило нові граничні ціни на пальне. Зокрема, ціна на бензин “звичайного” пального на АЗС не повинна перевищувати 37,69 грн/л, на ДП — 42,63 грн/л. Відповідно преміальні марки пального можуть реалізовуватись з 5%-вою надбавкою: бензин «А-95» – за 39,57 грн/л, дизпальне – за 44,76 грн/л.

Проте підвищення роздрібних цін поки що не призвело до зникнення дефіциту палива – у більшості мереж АЗС заправитися можна лише за талонами. У вільному продажу автомобільного палива ми у Києві поки що не бачили. Якщо комусь із наших читачів з цим пощастило пишіть нам у фейсбук.

Тим часом в регіонах уже почали ігнорувати державне регулювання. Як повідомляє видання Forbes, у деяких мережах АЗС Вінниці, Житомира, Івано-Франківської області бензин пропонують по 55-56 гривень за літр. Мабуть, це і є реальна ціна автомобільного пального в Україні.

Зміни роздрібних цін на бензини та дизельне пальне на АЗС, грн/л

Цiни на пальне

Що буде з пальним на українських заправках: забудьте про автогаз і 92-й бензин

Тільки оптом: в Україні почалася паливна криза

Боротьба з дефіцитом: в Україні відпустили ціни на автомобільне пальне

Додати коментар