Колоніальна залежність колишньої імперії: Китай різко підняв ціни на авто у росії

0
286
GAC
-->

Частка китайських автівок на російському ринку вже перевищила 60%, тож Китай диктує умови. Деякі моделі подорожчали більш ніж у півтора раза.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Середня ціна нового китайського автомобіля на росії вже перевищила 3 мільйони “фублєй”. У перші три місяці подорожчання становило 9,3% у порівнянні с попереднім періодом. Найсильніше, на 53%, зросла ціна на моделі GAC. Далі йде Geely: автомобілі цього виробника додали 20,4%. Машини бренду Chery подорожчали на 13,3%.

Попри подорожчання, попит на нові автомобілі китайських брендів у третьому кварталі зріс на 158%. У десятці найпопулярніших виявилися вісім китайських марок. Російський АвтоВАЗ займає лише третину місцевого авторинку – та й то за рахунок моделей автовиробників, які залишили заводи та пішли з росії.

China cars russia

Класичний приклад колоніальної залежності: росіяни поставляють Китаю сировину за дуже низькими цінами, отримуючи натомість дорогі автівки та електроніку. Але нема куди подітися – санкції. У 2024 році китайські виробники планують продати у рф майже 1,2 млн автомобілів.

Ілон Маск напружився: в росії створили електрокар з “нєскрєпною” назвою

Розкіш замість хліба: диктатор Північної Кореї пересів на Mercedes-Maybach GLS 600

Як Land Cruiser та трактор поле розмінували: фермерський лайфхак попав на відео

Додати коментар