Що отримає Україна від війни Китаю та Європи

0
577
China-condemns-EU-investigation
-->

Розбираємося у деталях глобальної торгівельної війни, яка вже розпочалася.

Як повідомляє агенція Reuters, цього тижня Євросоюз оголосив про початок антидемпінгового розслідування стосовно електромобілей китайського виробництва. На думку президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, потік китайського імпорту дешевших електромобілів спричинений державними субсидіями Китаю своїм автовиробникам, що й приводить до демпінгу. Розслідування визначить, чи будуть виправдані штрафні мита для захисту виробників ЄС.

China-condemns-EU-investigation
Урсули фон дер Ляєн

Влада КНР з відповіддю не забарилася й одразу заявила, що вважає розслідування Європейської комісії щодо цін на китайські електромобілі неприпустимим. “Це неприкритий протекціоністський акт, який серйозно порушить і спотворить глобальну автомобільну промисловість і ланцюги постачання, включаючи ЄС, і матиме негативний вплив на економічні та торговельні відносини між Китаєм і ЄС”, – йдеться в заяві міністерства торгівлі.

Розслідування може ще більше погіршити відносини ЄС з Китаєм, які і без того є напруженими, частково через торговий та інвестиційний дисбаланс. Згідно з даними китайської митниці, минулого року експорт Китаю до ЄС зріс на 8,6% – до 562 мільярдів доларів. Але імпорт з ЄС різко впав на 7,9% – до 285 мільярдів доларів через слабкий китайський попит і різке збільшення дефіциту торгівлі ЄС з азійським гігантом другий рік поспіль.

China-condemns-EU-investigationХоча прямо Євросоюз не забороняє постачання китайських електрокарів, додатковими митами він може зробити їх імпорт невигідним. Куди попадуть “зайві” автомобілі, крім росії, де на них чіпляють шильдики “Москвича”? Не виключено, що частина з них потрапить в Україну. Попри війну продажі електрокарів на нашому ринку продовжують швидко зростати – тільки у серпні український автопарк поповнили понад 3,8 тисячі авто на електротязі (BEV).

Поки що бестселерами ринку є європейські моделі, але якщо “китайці” виявляться суттєво дешевшими – їх купуватимуть. А що ви про це думаєте?

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Не зайшло: у Volkswagen – проблеми з електрокарами

Можна одразу викинути: що не так з електромобілями

Dacia опановує сегмент позашляховиків. Під ударом китайські кросовери та Jeep

Додати коментар