Треба більше кнопок: експерти проти сенсорних екранів

0
399
Car censor button
-->

Автовиробникам суттєво знизять рейтинги безпеки, якщо вони не повернуть фізичні кнопки.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Розповсюдження величезних сенсорних екранів в автомобілях сталося за рахунок старих кнопок. Однак фізичні елементи керування можуть повернутися, якщо автовиробники хочуть отримати максимальні оцінки безпеки від Euro NCAP для своїх автомобілів. Як повідомляє видання Motor1, незалежна європейська програма випробувань нових автомобілів Euro NCAP планує найближчим часом посилити контроль щодо невиправданого використання сенсорних кнопок в автомобілях.

При наступному оновленні правил у 2026 році буде враховуватися зручність доступу до функцій, що часто використовуються (світло, двірники, мікроклімат тощо), за зловживання сенсорними кнопками оцінка безпеки керування знижуватиметься. У Euro NCAP пояснили це тим, що надмірне використання сенсорних екранів змушує водіїв відволікатися від дороги й тим самим підвищує ризик аварій.

Car censor button

Сенсорні екрани, що різко подешевшали в останні роки, стрімко витісняють із салонів нових автомобілів фізичні кнопки й фахівці Euro NCAP справедливо вважають це поганою тенденцією.

В інтерв’ю Automotive News Europe на виставці CES 2023 генеральний директор BMW Олівер Зіпс сказав, що “абсолютно впевнений” – величезні екрани будуть заборонені: “Через 10 років цього не буде. Ймовірно, регулятор не дозволить цього. Якщо вам доводиться дивитися вниз, щоб керувати своїм автомобілем – це велика небезпека”.

Абсолютно новий Renault Duster для України: розсекречено інтер’єр та техніку

Просто відпад: як виглядає інтер’єр нового Peugeot 3008

Пальцями замацали: дизайнер пояснив, чому інтер’єр авто треба переробити

Додати коментар