Випив – сідай за кермо: у Японії провели цікавий експеримент

0
497
керування напідпитку
-->

Поліція та інструктори з водіння в японському місті Фукуока застосували неортодоксальний підхід до безпеки дорожнього руху – водіям запропонували сісти за кермо після вживання алкоголю, щоб показати небезпеку водіння напідпитку.

Про це повідомляє видання Guardian. Спочатку тверезим водіям запропонували подолати три ділянки дороги – зигзаг з перешкодами, S-подібний відрізок та дорогу з крутими поворотами. Потім учасники експерименту вживали алкоголь і ще раз намагалися подолати такий шлях, але вже під наглядом інструкторів. Однак якість водіння дуже знижувалася: хтось виїжджав на зустрічну смугу, перевищував швидкість тощо.

керування напідпиткуУ японській поліції кажуть, що багато водіїв, які сідають за кермо в нетверезому стані та не потрапляють в аварії, відчувають свою “непереможність” і хочуть повторювати свої “подвиги”. Однак ймовірність смерті від ДТП у 7 разів вища, коли водій вживав алкоголь, у порівнянні з аваріями, в які потрапляли тверезі водії.

“Ми закликаємо людей належним чином управляти ризиками перед вживанням алкоголю, наприклад, не їхати в паб на машині. Зважати на те, що коли вони напідпитку, то не зможуть приймати нормальні рішення”, – сказав заступник начальника відділу поліції з безпеки дорожнього руху Фукуоки.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Стало відомо, коли водій може відмовитися від огляду на стан сп’яніння

Водійське посвідчення по-новому: іспити складає лише чверть кандидатів

Забирати авто будуть частіше: розширено перелік підстав

Додати коментар