У Польщі різко дорожчає паливо, українцям – приготуватися

0
31730
АЗС Orlen
-->

Ціни на автозаправних станціях у Польщі досягли історичного максимуму. І за прогнозами продовжать зростати.

Про це повідомляє портал Ukrayina.pl. До початку повномасштабної війни росії з Україною, середня вартість пального на польських заправках становила 5,97 злотих за літр 95-го бензину та 5,99 злотих за літр дизельного пального. Станом на 2 червня бензин марки А-98 перетнув показник у 8 злотих за літр (55 грн/л). Така вартість палива цього типу зафіксована у Польщі вперше.

Новини, тест-драйви, огляди: підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зараз ціна літра бензину А-95, в середньому, становить 7,55 злотих (55 грн/л), а дизельного палива – 7,13 злотих за літр (49 грн/л). Експерти прогнозують, що впродовж 6-12 вартість пального продовжить зростати. Так, прогнозована середня ціна за літр бензину Pb95 складе 7,70-7,94 злотих (53-54,6 грн/л), за дизель – 7,33-7,48 злотих (50-51,5 грн/л), а за літр газу – 3,56-3,66 злотих (близько 25 грн/л).

АЗС OrlenБензин у Польщі дорожчає найшвидше поміж усіх країн Євросоюзу. Причиною цього є відмова від російської нафти та подорожчання на світових ринках нафти марки Brent. Різниця у вартості бареля нафти Brent i Ural (російська) сягає 35 доларів.

Враховуючи, що значна частина палива їде до нас із Польщі, його подорожчання в Україні неминуче. Додатковим фактором тиску на ціни стане також припинення безоплатного постачання пального в Україну, яке Польща здійснювала на початку російського вторгнення та після бомбардування Кременчуцького нафтопереробного заводу.

Пік паливної кризи в Україні пройдено: названо оптимальні ціни на бензин та дизель

Пальне вже не потрібне: в Україні почали перевіряти АЗС щодо завищення цін

Привіт, бодяга: держава припинила контроль якості пального на АЗС

Додати коментар