60 гривень – не межа: наскільки виростуть ціни на бензин

0
467
ціни на пальне
-->

Роздрібні ціни на пальне в Україні продовжують зростати. За останні два дні на деяких АЗС бензин та дизпаливо здорожчали на 2 гривні за літр.

Про це повідомляє паливний портал Enkorr з посиланням на дані щоденного цінового моніторингу Консалтингової групи “А-95”. У період з 20 по 21 вересня середня ціна по країні на бензин марки А-95 зросла на 16 копійок – до 54,65 грн/л. Бензин А-95+ здорожчав на 25 копійок — до 57,49 грн/л, а дизельне пальне — на 0,17 грн/л, до 54,49 грн/л.

Зокрема на “Укрнафті” бензини марки А-95, А-95-преміум і дизельне пальне здорожчали на 1 грн/л. Усі види пального додали 2 грн/л у мережі “Нефтек”.

Зміни роздрібних цін на бензини й ДП на АЗС з 20 на 21 вересня 2023 р., грн/л:

Ціни АЗСЧого очікувати українським водіям надалі? На ситуацію впливають, як обмеження експорту бензину та ДП з росії, так й підвищення вартості сирої нафти на світових ринках. За словами директора Консалтингової групи “А-95” Сергія Куюна, нафта за останні 3 місяці додала понад 20% (з $75 до $95/барр) разом із нафтопродуктами (читай – із закупівельними цінами українських трейдерів).

Але й російський агресор не припиняє бомбардувань енергетичної галузі України – в офіційних зведеннях це переважно звучить як “критична інфраструктура” або “промислове підприємство”, але під цим нерідко ховаються саме удари по нафтобазах та паливних перевалювальних комплексах. Тому запаси пального зведені до мінімуму, все більше обсягів знаходиться на колесах.

Якщо ж й вартість нафти перевищить $95/барр, то цілком можливо, що роздрібні ціни на бензин в України здолають психологічний рубіж у 60 гривень за літр. Що викличе шок у споживача (а відповідно й у ринку) та спонукає подальше здорожчання пального.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Дешевше ніж у Європі? Україна вперше отримала пальне із США

В Україні катастрофічна ситуація з якістю пального: де безпечно заправлятися

Українські АЗС: чиє дизельне пальне витримає мороз

Додати коментар