Чому ціни на нафту знижуються, а пальне в Україні дорожчає

0
623
пальне
-->

Гуртовий ринок палива відреагував підвищенням цін на повернення акцизів. Деякі оператори почали змінювати прайси одразу після схвалення законопроекту Верховною Радою.

Про це повідомляє профільний портал з посиланням на дані моніторингу Консалтингової групи “А-95”. Так гуртові партії бензинів пропонувалися на ринку у межах цінового діапазону 38-43 грн, що на 2-3 грн/л вище від цінників на А-95 днем раніше.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

Найнижчі ціни озвучували в південному і західному регіонах країни — 38-41 грн/л, а добовий ріст там склав 2-3 грн/л. Трохи дорожче продавали А-95 у центрі й на півночі країни — 40-43 грн/л. При цьому ціна в цих регіонах підвищилась на 1-2 грн/л.

Дизельне пальне в гурті у четвер, 22 вересня, пропонувалося у межах 42-48 грн/л, а прибавка на літрі за день склала 1-2 грн/л. Найнижча ціна на ДП традиційно на півдні. Тут торгівля велась у межах 42-45 грн/л.

При цьому за дві декади вересня ціни на дизельне пальне (ДП) у Середземномор’ї й портах Північної Європи знизились у середньому на 10%, або на $110/т – до $993/т.

пальнеАле, на думку експертів “А-95”, часткове повернення акцизного податку не спричинить підвищення цін на АЗС. “Акциз збільшить закупівельну вартість пального, але у вересні вона знизилась через падіння світових цін на нафту й нафтопродукти. Ціни на бензин і дизпальне вроздріб залишаться стабільними”, – вважає очільник групи Сергій Куюн.

Нові податки на пальне: коли підвищаться ціни на АЗС

Пальне безкоштовно: як отримати таку допомогу в Україні

В Україні катастрофічна ситуація з якістю пального: де безпечно заправлятися

Додати коментар