Чи повернуть в Україні обов’язковий техогляд авто і коли це станеться

0
5653
техогляд авто
-->

Повернення обов’язкового техогляду для приватних автомобілів в Україні є частиною угоди про асоціацію з Євросоюзом. Але проводити його будуть не установи МВС, а сертифіковані приватні СТО.

Про це повідомляє сайт UBR з посиланням на Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури. Нагадаємо, що обов’язковий технічний огляд всіх транспортних засобів був скасований у 2011 році. Зараз техогляд залишається обов’язковим для комерційних легкових машин, вантажівок та автобусів. До цього залучено 730 СТО. Якщо ж сюди додати 3-4 млн приватних автомобілів, які повинні пройти техогляд в перший рік, знадобиться ще 2-3 тисячі працюючих центрів.

техогляд автоАле за умов війни забезпечити проходження ТО для всього вітчизняного автопарку неможливо. Після початку війни технічних центрів поменшало – частина з них закрилася через економічні труднощі, інші було знищено під час бойових дій. Тому Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури не ініціюватиме повернення обов’язкового техогляду (ТО) для некомерційних легкових автомобілів до завершення воєнного стану.

На думку голови громадської спілки “Суб’єкти тестування транспорту на придатність до експлуатації” (СТТ) Ігоря Черненка, на повернення ТО можна чекати не раніше за 2024-2025 роки. Хоча за директивою №2009/40, обов’язковий техогляд для всіх без винятку транспортних засобів у країні мав бути введений за 5 років після ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС – тобто до 2019 року.

Якщо дуже треба: з якими несправностями можна їздити, а з якими – ні

Дуже здивуєтесь: названо найпроблемніші сучасні автомобілі

Торкнеться кожного: в Україні перевипустять усі посвідчення водія

Додати коментар