Можна не вчитися: в Україні спростили отримання водійських прав

0
431
отримання водійських прав
-->

Верховна Рада змінила умови навчання майбутніх водіїв для подальшого складання іспитів.

Про це повідомив спікер українського парламенту Руслан Стефанчук. Відповідний законопроєкт №7354, що дозволяє українцям самостійно проходити теоретичну частину перед іспитом на отримання водійського посвідчення, підтримав 271 депутат.

У попередній редакції закону було вказано, що “майбутні водії мають проходити підготовку, зокрема теоретичну, в акредитованих закладах”. Таким чином “особа, яка бажає отримати право на керування транспортними засобами відповідної категорії чи типу, зобов’язана пройти медичний огляд, відповідну підготовку в акредитованому закладі або самостійно опанувати зміст теоретичного модуля типової навчальної програми”.

отримання водійських правЛюди, які хочуть вчити правила дорожнього руху самостійно, мають допускатися до теоретичного іспиту на рівних правах із курсантами автошкіл. Однак практичний курс, як і раніше, потрібно проходити в автошколі, йдеться в законі.

Окрім цього нардепи доповнили Кодекс України про адміністративні правопорушення двома новими статтями:

  • ст. 127-3 – порушення порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (карається штрафом від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 – 13 600 грн);
  • ст. 127-4 – порушення порядку державної акредитації автошкіл та приймання іспитів (карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 – 17 000 грн; а для працівників МВС – від 1000 до 3000 мінімумів, тобто 17 000 – 51 000 грн).

Нові штрафи набудуть чинності наступного дня після оприлюднення закону, а положення про самостійне проходження теорії – через три місяці.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Стало відомо, коли водій може відмовитися від огляду на стан сп’яніння

Водійське посвідчення по-новому: іспити складає лише чверть кандидатів

Київські водії знайшли оригінальне місце для паркування

Додати коментар