В Україні заборонять поліції ручне вимірювання швидкості автомобілей

0
507
Україна TruCam
-->

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів щодо деяких аспектів підвищення безпеки учасників дорожнього руху.

Законопроєкт №10441 оприлюднено на офіційному сайті Верховної Ради. Зокрема, документ встановлює правила та відповідальність осіб, що керують легкими персональними електричними транспортними засобами (електросамокати, моноколеса, гіроскутери тощо):

  • встановити максимальну дозволену швидкість таких транспортних засобів – 20 км/год
  • заборонити особам, які не досягли 14-річного віку використовувати для руху проїзні частини доріг
  • заборонити перевозити пасажирів, якщо ця можливість не передбачена виробником ТЗ

Україна TruCam

Крім цього, даним проєктом Закону з метою уникнення різних тлумачень норм Закону України “Про Національну поліцію” чітко встановлюється, що технічні засоби, які здійснюють фіксацію швидкості руху транспортних засобів, повинні бути розміщені стаціонарно вмонтованим способом. Ручне використання технічних засобів для здійснення фіксації швидкості руху транспортних засобів співробітниками поліції не допускається.

Наразі Патрульна поліція України часто використовує TruCAM, тримаючи його у руках, що може призводити до значних похибок у вимірюванні.

Лише 10 днів: МВС нагадує про обов’язкову процедуру

Закон прийнято: військкомати отримають інформацію про посвідчення водія

Не тільки бруд: як отримати 1190 грн штрафу за номерні знаки

Додати коментар