В очі мені дивись! Системи допомоги не впізнають китайських водіїв

0
449
Системи моніторингу стану водія
-->

Системи моніторингу стану, які визначають, що водій відволікся чи заснув за кермом, стали практично обов’язковою функцією сучасних машин. Але водії в Китаї скаржаться, що ці системи некоректно зчитують їхні обличчя.

Про це пише видання Carnewschina. Раніше системи моніторингу стану водія працювали через датчики на кермі, визначаючи неадекватні рухи. Нові версії системи використовують дані з камер, спрямованих на водія.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

“Я не сплю, у мене просто вузькі очі”, – кажуть розгнівані китайські автомобілісти.
Як би дивно це не звучало, зараз це одна з найгарячіших дискусій у Китаї. Так блогер DerekTLM поскаржився на те, що йому кілька разів знімали водійські бали, оскільки система моніторингу його автівки XPeng вважала, що він відволікся від управління.

Треба пояснити, що автопілот Navigation Guided Pilot XPeng дає власникам автомобілів 100 балів під час реєстрації облікового запису, а потім віднімає бали за провини. Спати за кермом під час роботи автопілота не можна (потрібно обов’язково стежити за дорогою), і якщо очі водія закриті, система знімає бали.

Системи моніторингу стану водіяЧанг Янь, інший китайський автомобільний блогер з 1,2 млн підписників, заявив, що в нього та ж проблема. Він стверджує, що його очі настільки маленькі, що система моніторингу водія в більшості автомобілів часто неправильно оцінювала його як сплячого. I висловив побоювання, що форма і розмір очей можуть завадити йому використовувати розширені функції систем допомоги водієві.

У 2021 році 543 300 китайських легкових автомобілів були оснащені системою моніторингу водія (DMS). Це на 228,87% більше у порівнянні з 2020 роком.

Монголія починає випуск електромобілів, росія клепає 8-клапанні двигуни

Водії позашляховиків мають платити більше за інших при порушеннях. Якого біса?

Улюбленці злодіїв: які машини викрадають найчастіше

Додати коментар