Зима – це серйозне випробування для будь-якого автомобіля. Коливання температур, висока вологість, морози, слизька дорога, хімічні речовини на ній – все це погіршує стан автомобіля та якість їзди.
Представництво концерну Stellantis в Україні підготувало список порад, як комплексно підготувати автомобілі Peugeot, Citroen, Opel та DS Automobiles до приходу зими. Але ці поради здебільшого є універсальними та стануть у нагоді для власника автомобіля будь-якої марки.
1. Зміна шин на зимові
Щоб не потрапити в небезпечну ситуацію на дорозі і не порушити закон, потрібно знати коли міняти літню гуму на зимову. Шина не по погоді швидше
зношується, а також збільшує ризик виникнення аварії, адже зимові шини відрізняються від літніх більш м’яким матеріалом і глибоким малюнком протектора. Чіткої дати для переходу на зимову гуму немає, варто орієнтуватися на температуру за вікном, коли температура повітря протягом декількох днів не буде перевищувати +5…+ 7 градусів варто їхати у сервісний центр для заміни шин.
2. Заміна оливи
Від моторної оливи залежить термін експлуатації двигуна вашого автомобіля. Заміна або ремонт двигуна є трудомістким та недешевим процесом. Краще попередити можливі проблеми, аніж їх вирішувати. Обираючи оливу для вашого автомобіля слід враховувати, що оливи на різній основі не можна змішувати. Виділяється два типи основи моторної оливи – мінеральна чи синтетична. Моторні оливи на мінеральній основі виходять дешевшими, проте їх характеристики гірші: температурна стійкість і здатність протистояти окисленню, збереження заданого рівня в’язкості зі зниженням температури, ін.
Моторні оливи на синтетичній основі демонструють кращі експлуатаційні якості: забезпечують максимальне зниження тертя та захист деталей двигуна від зносу, краще протистоять окисненню під впливом високих температур, зберігають невисоку в’язкість навіть в умовах сильних морозів, що спрощує запуск двигуна. Але синтетичні моторні оливи дорожчі. Також можна виділити проміжний тип – моторні оливи на напівсинтетичній основі: середні експлуатаційні характеристики між мінеральними та синтетичними оливами, але також і середній ціновий діапазон.
3. Своєчасне проходження технічного обслуговування
Для надійної роботи вашого автомобіля слід пам’ятати про своєчасне проходження ТО. Запорука здоров’я автомобіля – його періодичне технічне обслуговування фахівцями сервісних центрів. Технічне обслуговування містить регулярні планові операції та ряд додаткових операцій, що здійснюються з урахуванням особливостей моделі автомобіля, пробігу та року випуску. Регламент технічного обслуговування докладно описаний в сервісній книжці вашого автомобіля.
4. Технічне обслуговування автомобілів за кордоном
Навіть якщо в цей момент ви знаходитися за кордоном, дотримання регламентних ТО є обов’язковим, незалежно від місця перебування. Для цього необхідно звернутися до будь-якого офіційного сервісного центру в країні вашого перебування. Для виконання обслуговування необхідно надати в сервісний центр реєстраційні документи на автомобіль та сервісну книжку. Це стосується і потреби у гарантійному ремонті автомобіля. Якщо випадок гарантійний – ви не оплачуєте ні роботу, ні матеріали.
Зі зниженням температури повітря до позначки в -3 градуси в темний час доби водієві слід терміново подбати про необхідність заміни всіх літніх технологічних рідин на зимові. Ця операція, на перший погляд, проста й особливих навичок не вимагає. Однак деякі водії про цю просту процедуру або забувають, або роблять помилки, які при низькій температурі призводять до поламання автомобіля і невиправданих витрат. Адже зі зниженням температури рідина в бачку замерзає та розширюється, що виводить з ладу помпу, закорковує шланги, розриває сполучні штуцери та, що найгірше, форсунки. Тому варто заздалегідь подбати про таку звичну річ, як омивач скла.
Лайфхак: кнопка в автомобілі, яку не можна натискати під час дощу