Як не спалити автомобіль, підключивши до нього потужний пристрій

0
475
потужний пристрій
-->

Потужні автомобільні компресори, домкрати, а тепер ще й побутові прилади небезпечно включати в штатну розетку. І тому існують перехідники. Хіба через них безпечно?

При підключенні до бортової мережі смартфонів, реєстраторів та навігаторів навантажень можна не побоюватися. Споживаний ними струм становить кілька амперів. Зовсім інша ситуація виникає під час використання потужних інструментів. В експертизі електричних гайковертів, яку ми проводили, показання амперметра доходили до 22 А! Для салонної розетки вже перебір. І запобіжник згорить, і корпус може розплавитись.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

Серйозні виробники інструментів це розуміють і комплектують свій товар найпростішими перехідниками: те ж гніздо, забезпечене парою проводів із затискачами-крокодилами на кінці для приєднання безпосередньо до АКБ. Батарея легко видасть будь-який необхідний струм, а за збереження запобіжників можна не турбуватися. При цьому не потрібно замислюватися про те, що на більшості автомобілів бортові розетки при вимкненому запаленні знеструмлюються.

 

Udlinitel
Запобіжника в ньому немає, але у разі короткого замикання автомобіль все одно не постраждає: з’єднувальні проводи набагато слабші.

Продають подібні вироби й окремо. Ми придбали подовжувачі кількох брендів і жоден із них нас не задовольнив Усі вони показали себе кволими – як механічно, так і електрично. Випадково відірвати провід нічого не варто: реально його утримує лише мініатюрна пайка. Використовувати дані подовжувачі для роботи з серйозними навантаженнями не можна – тоненькі дроти починають сильно грітися. Цікаво, що заявлений струм становить максимум 10 А, що для практичних цілей відверто мало.

Перехідники з коротенькими проводами незручні: і довжини не вистачить, і розетка зі штекером будуть ковзати моторним відсіком. А у довгих – інший недолік. Скористатися потужним електричним пристроєм не вийде – приблизно половина (!) напруги безвісти пропадає на проводах. Виходить, вибирати ні з чого. Тому пропонуємо свій варіант такого перехідника.

Беремо дроти перерізом 2,5 мм² (підійде побутовий багатожильний дріт), пару солідних крокодилів і сучасну автомобільну розетку. Оптимальна довжина проводів – два метри. Акуратно припаюємо, ретельно ізолюємо з’єднання і все!

Udlinitel
Якщо задню частину розетки сховати в трубочку від ліків, то виріб набуде закінченого вигляду.

Саморобний подовжувач ми перевіряли при цих же 20 Амперах протягом години. Проводи стають теплими, але руку не обпікають. Падіння напруги дрібниця – приблизно 0,5 В. А довжини проводів вистачає, щоб дотягнути компресор від АКБ до заднього колеса. Таким чином наш пристрій повністю відповідає своєму призначенню.

Скільки жити акумулятору? Найпростіша перевірка

Лайфхак: кнопка в автомобілі, яку не можна натискати під час дощу

Як уникнути запотівання скла в авто: прості поради

Додати коментар