Біларуська нафтопереробка на межі колапсу – ніхто не хоче купувати пальне

0
59695
Цистерни с бiларуським пальним
-->

Нафтопереробні заводи в біларусі працюють на половину потужності та майже повністю заповнили склади. Паливо не хоче купувати навіть росія.

По це повідомляє Єврорадіо. Нафтопереробка, одна з найприбутковіших галузей біларусі, традиційно заробляла на експорті – 35% її продукції постачалося до Європи, ще 33 відсотки – до України. Війна росії проти України позбавила біларусь цих ринків. Хоча білоруська влада розраховувала, що війна незабаром закінчиться і ринки знову відкриються.

Зараз завантаження на НПЗ мінімальне – “Нафтан” споживає 11 тисяч тонн нафти на добу, а Мозирський НПЗ – 14 тисяч тонн. Для Мозиря це близько 45% звичайного завантаження. “Нафтан” постачає все на внутрішній ринок. Мазут раніше йшов на експорт, тепер нікуди постачати, у росії свого вистачає.

Мозирьский НПЗМозирський НПЗ також працює на внутрішній ринок, невелику кількість 92-го бензину проштовхують на експорт через російський порт. Через повні склади підприємства змушені влаштовувати дострокові ремонти.

Співробітникам урізали матеріальні виплати за колективним договором і немає жодних квартальних премій. Людей на місця звільнених переводять з нерентабельних і простоючих цехів. Як довго за таких умов вдасться підтримувати заводи, невідомо.

Боротьба з дефіцитом: в Україні відпустили ціни на автомобільне пальне

Тільки оптом: в Україні почалася паливна криза

В Україні знизили вимоги до якості автомобільного палива

Додати коментар