Нульове розмитнення авто хочуть замінити пільговим: якім буде мито

1
32821
Скасування пільг на імпорт
-->

Кабінет Міністрів України пропонує повернути мита на ввезені в Україну авто для власного користування. На цю пропозицію вже подано три альтернативні законопроєкти.

Про це повідомляє у Telegram-каналі перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Законопроєктом №7418 Український уряд пропонує відновити оподаткування на ввезені в Україну авто для власного користування, яке було скасовано:

  • для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи;
  • для підприємств, що не сплачують ввізне мито;
  • для транспортних засобів, що ввозяться громадянами.

За словами Железняка, також є три альтернативних законопроєкти.

Законопроєктом 7418-1 запропоновано:

  • тимчасово, на період до припинення чи скасування воєнного стану на території України, встановити знижену ставку податку на додану вартість у розмірі 7% до операцій з ввезення фізичними особами на митну територію України автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше, транспортних засобів для перевезення вантажів;
  • тимчасово, на період до припинення чи скасування воєнного стану на території України, встановити знижену ставку ввізного мита у розмірі 5% для автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів, які ввозяться громадянами на митну територію України;
  • дозволити одноразове ввезення на митну територію України без оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком та ввізним митом автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше, транспортних засобів для перевезення вантажів учасниками бойових дій, які залучалися та брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Альтернативний законопроєкт 7418-2 пропонує залишити для громадян податкові та митні пільги на операції з ввезення на митну територію України транспортних засобів з одночасним запровадженням таких запобіжників, які зменшать зловживання цими пільгами та навантаження на роботу митних органів.

Третій законопроєкт 7418-3 передбачає, що зберігається безкоштовне розмитнення авто старше 5 років та вартістю менше ніж 10 тис євро на період воєнного стану. На постійній основі прибирається високий акциз для б/в авто.

За результатами розгляду всіх запропонованих законопроєктів Комітетом підтримано рішення про скасовання пільг по ПДВ, миту та акцизу з 01 липня – для всіх авто (окрім тих, що йдуть на потреби ЗСУ).

Голосування в залі Ради відбудеться на наступному тижні.

Понад 100 000 авто: які машини везуть в Україну під нульове розмитнення

Безплатний сир: скільки реально коштує «нульове» розмитнення авто

Безплатне розмитнення: скільки автомобілів ввезли українці

1 КОМЕНТАР

  1. Ви б для покращеня становища звичайних громадян зробили нульове розмитнення в мирний час, тоді б кожен хто мав би з чоловіків змогу пригнавби собі авто, а тонаразі розказувати що бариги жирують, звичайно, інші ж чоловіки не виїзні.

Додати коментар