Шара закінчується: в Україні планують відмінити безкоштовне розмитнення автівок

0
6168
Черги на західному кордоні
-->

Верховна Рада може зупинити “нульове” розмитнення автівок під час дії воєнного стану, оскільки комерційні структури зловживають цією можливістю.

Про це голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев сказав в інтерв’ю Радіо НВ.
“Черги на західному кордоні достатньо великі. Уряд запропонував таке рішення, враховуючи те, що велика кількість автівок була пошкоджена і буде ще пошкоджена внаслідок агресії. Хоча подекуди ми бачимо, що заробляють від цього не прості люди, а ділки, і тому ми зараз розглядаємо можливість цей процес припинити”, — заявив нардеп.

Він додав, що комерційні структури завозять на територію України автівки для подальшого перепродажу. “Мало хто шукає автівку для придбання в війну, а комерційні структури, використовуючи ці пільги, завозять на територію України автівки для подальшого перепродажу”, — відзначив Гетманцев.

А тим часом через з 00:00 25 квітня Україна обмежила пункти розмитнення авто з ЄС для власних потреб. За словами заступника міністра інфраструктури Мустафи Найєма, оформлення транспортних засобів об’єктивно займає багато часу, через що у величезних чергах цілодобово простоюють волонтери з гуманітарними вантажами – спорядженням для бійців, продуктами харчування та медикаментами.

Черги на західному кордоніРозмитнити автівку для особистих потреб з країн Євросоюзу за нульового мита можна буде лише на шести пунктах пропуску:

  • На польському кордоні: “Угринів”, “Грушів”, “Смільниця”, “Устилуг”
  • На словацькому кордоні: “М. Березний”
  • На угорському кордоні: “Давінкове”, “Косіно”

За 8 днів після скасування митних платежів було ввезено 14,3 тисячі легкових авто. З них нібито “на потреби ЗСУ” було ввезено десятки люксових авто: BMW X5, Mercedes-Benz S-Class, Audi Q7 2022 року і навіть Cadillac Escalade за 3,1 млн грн.

“Найближчим часом ми із колегами з Міністерства фінансів та Митної служби запропонуємо Кабінету міністрів відповідні зміни до нормативної бази, щоб виправити цю ситуацію без шкоди для справжніх волонтерів”, – заявив Найем.

На в’їзді в Україну вишукались величезні черги автомобілів

Яку знижку можуть отримати українці на європейських СТО

На київських АЗС зникає паливо: чому і що буде далі

Додати коментар