Щоб стримати ціни на пальне: в Україні створюється державна мережа АЗС

0
9176
АЗС
-->

Державна компанія “Нафтогаз” стане національним оператором мережі автозаправних станцій з долею на ринку до 30 процентів.

Про це повідомив голова правління “Нафтогазу” Юрій Вітренко: “Дипломатично кажучи, існує певна недовіра до приватних великих мереж АЗС – що є певні змови, що ціни інколи бувають завищеними. Коли є державний гравець із суттєвою часткою ринку – 15-20-30%, тобто не 100%, але й не 1% – тоді є більше довіри, що у споживачів є можливість купувати за справедливою конкурентною ціною”.

За словами посадовця, держава не має намірів у майбутньому монополізувати цей ринок. В умовах війни будівництво нових АЗС – непіднімне для держави завдання, яке до того ж потребує часу. Зараз “Нафтогаз” володіє лише мажоритарною часткою у мережі АЗС “Укрнафта”.

Але нещодавно Кабінет міністрів України передав в управління державного “Нафтогазу” 172 заправки компанії Glusco – цю мережу АЗС пов’язують з Віктором Медведчуком, якого підозрюють у державній зраді.

АЗСЯк заявив Юрій Вітренко, завдання перед НАК “Нафтогаз” стати українським державним оператором на ринку АЗС і забезпечити справедливі та чесні ціни на пальне поставив Президент України Володимир Зеленський.

Що розуміється під “справедливими та чесними цінами” в умовах ринкової економіки ми не знаємо. Однак, можна припустити, що “Нафтогаз” використає державні важелі для постачання пального для власної мережі АЗС. Наприклад, за допомогою Міністерства транспорту забезпечить логістику, щоб доставити паливо з європейських морських портів безпосередньо в Україну. Що поставить у нерівні умови приватні мережі автозаправок.

Але керманич “Нафтогазу” вважає створення мережі державних АЗС цілком ринковим засобом для стримування цін на пальне у перехідний період.

Пальне вже не потрібне: в Україні почали перевіряти АЗС щодо завищення цін

Доведеться почекати: в уряді України повідомили, коли на АЗС з’явиться пальне

Наскільки дорого обходяться черги на АЗС кожному українцю: розрахунок експертів

Додати коментар