Дешевше ніж у Європі? Україна вперше отримала пальне із США

0
7525
Diesel
-->

Танкер зі 100 000 тонн палива прибув до порту Гамбурга на початку лютого. Українці вже заправляються американським дизелем.

Про це повідомляє профільний портал Enkorr. На початку лютого в Україну надійшла партія дизельного пального виробництва США. Це перший в історії українського ринку випадок імпорту американських нафтопродуктів.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

Як повідомили у компанії “Укрпалетсистем” (UPG), що імпортувала вказану партію, виробником нафтопродуктів виступила Marathon Petroleum Company: “Танкер дедвейтом 100 тисяч тонн було прийнято у порту Гамбурга, звідки ми забираємо продукт меншими танкерами по 30 тис. тонн і веземо на наш термінал у Польщі. Ця перша партія вже почала надходити в Україну”.

oil tankerКомерційні деталі не розголошуються, але у компанії наголосили, що досвід перших постачань вказує на перспективність продовження цієї роботи. “Зараз у Європі дуже хороша кон’юнктура, великі запаси, є тенденція до зниження цін. Але ми намагатимемося збільшувати постачання саме американського продукту через логістичні зручності роботи з цими партіями та вигідне ціноутворення”, – зазначили в UPG. “Це краща ілюстрація руйнації міфів про нереальність життя без російських нафтопродуктів”, – резюмує Сергій Куюн, директор Консалтингової групи “А-95”.

Група компаній UPG оперує мережею заправних станцій, яка наразі налічує 81 одиницю. За результатами 2022 року UPG стала другим за обсягом імпортером дизельного пального, а наприкінці минулого року група заявила про придбання активів польської компанії Baltchem SA Zakłady Chemicze, яка володіє двома морськими терміналами для перевалки та зберігання нафтопродуктів.

Українські АЗС: чиє дизельне пальне витримає мороз

В Україні катастрофічна ситуація з якістю пального: де безпечно заправлятися

В Україні знизили вимоги до якості автомобільного палива

Додати коментар