В Україні суттєво підвищили штрафи для АЗС

0
732
Нелегальна АЗС
-->

Верховна Рада України посилила відповідальність за гуртову або роздрібну торгівлю пальним без дозвільних документів. Тепер штрафуватимуть не тільки юридичних, але й фізичних осіб.

Депутати схвалили Закон №2515 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за незаконну торгівлю пальним”. Зміни дозволять правоохоронним органам притягати до відповідальності фізичних осіб, які займаються торгівлею пальним і свідомо не реєструються як суб’єкт підприємницької діяльності.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

Законом доповнено КпАП новою статтею 161-1 “Порушення порядку торгівлі пальним”:

  • За гуртову або роздрібну торгівлю пальним без держреєстрації суб’єктом господарювання або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачено законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), штрафуватимуть від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів (від 17000 грн до 34000 грн) з конфіскацією пального, транспортних засобів, місткостей та обладнання, що використовувалися для реалізації такого пального, грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
  • Інші порушення правил торгівлі пальним, крім передбачених вище тягнуть за собою накладення штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів (від 8500 грн до 17000 грн).

Нелегальна АЗСЗакон також надає надання поліціянтам і податківцям права складати адміністративні протоколи й вилучати до рішення суду пальне, обладнання, транспортні засоби, задіяні у реалізації пального. Також вони зможуть мати право вилучати кошти, отримані внаслідок скоєння адмінправопорушення.

В Україні катастрофічна ситуація з якістю пального: де безпечно заправлятися

В Україні запровадили нові штрафи для водіїв

Пальне безкоштовно: як отримати таку допомогу в Україні

Додати коментар