В Україні уперше покарали поліціянтів за безпідставне обвинувачення водія

0
860
безпідставне обвинувачення водія
-->

Іноді працівники поліції вдаються до маніпуляцій з метою складання незаконних протоколів про адміністративні правопорушення. У багатьох випадках суди на це “закривають очі”. Але не цього разу.

У Чернігівській області суд уперше покарав поліціянтів за безпідставне обвинувачення водія. Вони звинуватили чоловіка у водінні в нетверезому стані. Про це повідомляє юридична компанія Дорожній адвокат.

Працівники поліції зупинили автомобіль, начебто за порушення ПДР. Під час розмови працівники запропонували водію пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки за допомогою приладу “Драгер”. Пояснили це тим, що начебто вони вбачають у нього ознаки алкогольного сп’яніння.

Водій погодився пройти огляд на місці зупинки. Тест показав результат “0” проміле, тобто відсутність алкоголю в організмі. Працівники поліції сказали водію зачекати. Самі сіли у службовий автомобіль, щоб обговорити подальші дії. Далі вони знову підійшли до водія і почали пропонувати йому витягнути руки. Дали вказівку торкнутись із закритими очима носа. Повідомили, що руки тремтять, і що це свідчить про наркотичне сп’яніння. На це водій відповів, що це є наслідком нервового стресу.

драгерЗапропонували проїхати в медичний заклад. Він і на це погодився. Проте в лікарні не зміг здати сечу через відсутність фізіологічної потреби. Працівники розцінили це як відмову і склали протокол про відмову від огляду на стан наркотичного сп’яніння.

Під час розгляду справи №750/7017/23 суд зазначив: “Такі дії працівників держаного органу свідчать про їхню пряму зацікавленість. Зокрема намагання за будь-яких обставин скласти відносно водія відповідний протокол”. Підтвердженням цих слів є те, що вони продовжили перевірки навіть після того, як прилад показав нульовий показник вмісту алкоголю в крові. Також на відео з камер поліціянтів можна помітити, що водій спілкувався з правоохоронцями спокійно. У нього не було порушень координації рухів і мовлення.

Суд визнав водія невинним і закрив провадження у справі. Але виніс окрему ухвалу у справі, якою повідомив про вказані факти начальника Управління патрульної поліції. Тепер інспекторів чекає службове розслідування. Швидше за все працівники поліції будуть притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Обмін водійського посвідчення – не для всіх: кому відмовляють

Забирати авто будуть частіше: розширено перелік підстав

Водійське посвідчення по-новому: іспити складає лише чверть кандидатів

Додати коментар