Розповідаємо, як правильно керувати кліматом в автомобілі.
НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ
Принцип роботи автомобільної кліматичної установки досить простий, проте не всі вміють їй правильно користуватися. Особливо актуальною проблема стає в холодну та дощову погоду.
Наприклад, включення режиму рециркуляції: коли перекривається зовнішній приплив повітря, а вентилятор починає ганяти по колу всередині салону.
Схема руху повітря в системі опалення, вентиляції та кондиціювання
1 – радіатор обігрівача; 2 – заслінка регулятора температури; 3 – випарник кондиціонера; 4 – салонний фільтр; 5 – заслінка системи рециркуляції повітря; 6 – електровентилятор
Коли слід скористатися рециркуляцією повітря:
- Під час руху за вантажівкою, що чадить, або автобусом, щоб не вдихати шкідливі гази.
- На початку прогріву салону та особливо вітрового скла. Забираючи тепле повітря із салону, ми прискорюємо розморожування вітрового скла. До того ж повітря з вулиці може бути вологим після дощу.
- На початку охолодження салону при включенні кондиціонера у спеку. Ефект той самий, що й у попередньому випадку. Охолоджувати краще вже прохолодніше салонне повітря, ніж розпечене вуличне.
Однак, зловживати цим не слід: повітря, яким дихають водій та пасажири швидко насититися вуглекислим газом і до того ж стане вологим.
Восени вогкості більше, тому включати рециркуляцію в дощ не рекомендується – шибки в салоні почнуть швидко запітніти. Краще включити піч і ненадовго відкрити задні скла, щоб швидше видути з салону вологе повітря.
Майже безкоштовно: як подолати неприємний запах у салоні авто