У 20 разів: в Україні збільшуют один зі штрафів для водіїв

0
1409
patrol-police
-->

Народні депутати з фракції “Слуга народу” зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких законодавчих актів щодо автоматичної фіксації правопорушень у сфері обов’язкового страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Проєктом закону №8192 пропонується доповнити Кодекс про адміністративні правопорушення новою статтею 126-1 “Порушення вимог законодавства щодо обов’язкового страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів” та передбачити, що недотримання вимог щодо укладення власником транспортного засобу договору обов’язкового страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів тягне за собою накладення штрафу у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас пропонується передбачити, що штрафні санкції не застосовуються за умови, якщо від дати закінчення попередньої страховки минуло не більше 15 днів.

patrol-policeНедотримання вимог щодо укладення власником транспортного засобу договору обов’язкового страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів, виявлене відповідними підрозділами Національної поліції при оформленні матеріалів дорожньо-транспортних пригод, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – тобто 8500 гривень.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, але не раніше п’ятнадцяти днів з дня вручення постанови про накладення адміністративного стягнення за таке порушення, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Третє та наступні протягом року порушення тягне за собою штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 1700 грн.

Наразі штраф за їзду без поліса страхування цивільноправової відповідальності становить 25 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або 425 грн.

За кермо без документів: українським водіям буде достатньо смартфона

В Україні запровадили нові штрафи для водіїв

Складають списки: у кого заберуть авто на потреби ЗСУ

Додати коментар